Home / Alle-Regiobode / SeniorWeb lanceert Thuis online om thuis digitaal aan de slag te kunnen

SeniorWeb lanceert Thuis online om thuis digitaal aan de slag te kunnen

REGIO – Nu iedereen thuis zit en veel ouderen geen bezoek mogen ontvangen, kan de digitalisering een grote hulp zijn. Voor mensen die nog niet zo digitaal vaardig zijn, biedt SeniorWeb ondersteuning en inspiratie, zodat iedereen contact met zijn naasten kan onderhouden.

Veel senioren hebben tegenwoordig een smartphone, waardoor men makkelijk even kan appen met familie, vrienden en bekenden. Van de SeniorWeb-leden gebruikt dan ook al ruim 70 procent WhatsApp. Velen van hen gebruiken WhatsApp tevens om te videobellen. De afgelopen drie jaar is dit zelfs toegenomen van 20 procent naar 44 procent.
Naast contact onderhouden biedt internet natuurlijk nog veel meer mogelijkheden, waar ouderen ook graag en regelmatig gebruik van maken. Populair zijn actualiteiten bijhouden, online producten kopen, spelletjes spelen, muziek luisteren en video’s/films bekijken.

Niet voor iedereen zijn al deze digitale mogelijkheden gesneden koek. “Wij merken aan de reacties van onze leden dat er nu veel behoefte is aan ondersteuning bij videobellen en online boodschappen doen, maar ook zijn mensen op zoek naar leuke websites nu men verplicht binnen zit”, aldus Daniël de Levita, directeur van SeniorWeb. “Om hieraan tegemoet te komen hebben wij een speciale omgeving gelanceerd: Thuis online. En natuurlijk zitten al onze vrijwilligers klaar om mensen te helpen met hun digitale vragen.”

Thuis online
Op seniorweb.nl/thuis-online vinden mensen staat handige stap-voor-stapuitleg over praktische zaken, zoals contact onderhouden via WhatsApp of Skype en online boodschappen doen. Ook wordt er uitleg gegeven over onder andere sociale media, online muziek luisteren of virtueel een museum bezoeken.
Mensen die nog geen lid van SeniorWeb zijn kunnen zich nu voor drie maanden gratis aanmelden. Men kan dan ook gebruik maken van de PCHulp via telefoon of via internet. Op deze manier wil SeniorWeb mensen helpen om, juist in deze tijd, thuis online te zijn en contact met hun naasten te onderhouden.

Lees ook

Retrospectief: De opgeblazen molen

Op 11 juni 1937 werd deze foto, onder de belangstellende blikken van een handvol passanten …

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.