DOESBURG – Dikkertje Dap en de giraffe. Bijna tweehonderd woorden telt het bekende gedicht van Annie M.G. Schmidt, en nu is er de film. Die draait zaterdag 9 maart in bij Kinderfilmhuis De Teil in Het Arsenaal in Doesburg.
Dikkertje Dap is op dezelfde dag geboren als zijn beste vriend Raf, een giraffe. Zijn opa werkt als verzorger in een dierentuin en daarom is Dikkertje vaak bij Raf te vinden. Ze zijn onafscheidelijk, tot Dikkertje voor het eerst naar school moet en erachter komt dat giraffen niet naar school mogen. Dikkertje mist Raf enorm, maar beleeft op school ook allerlei spannende avonturen. Hij maakt zelfs een nieuwe vriend, Yous. Dikkertje bedenkt een plan om Raf mee naar school te nemen en zo zijn twee vrienden bij elkaar te brengen.
De film is Nederlands gesproken en geschikt voor alle leeftijden. De voorstelling begint om 14.00 uur en de entree bedraagt 3,50 euro. Na afloop is er voor iedereen iets lekkers.