
Hou het kort en bondig. 
Schelden en beledigen mag niet.
Naam en adres moeten bekend zijn.
Geen rijmelarijtjes en gedichtjes.
De redactie houdt zich het recht voor
bijdragen in te korten of niet te plaatsen.
Stadspartij Doesburg over afvalcontainers
De Stadspartij Doesburg heeft altijd aangegeven de Doesburgers zo dicht mogelijk te betrekken bij politieke beslissingen. Daar staan we voor en daar blijven we voor staan. Er zijn belangrijke beslissingen te nemen voor de vervanging van de huidige duobakken. De oude duobakken zijn afgeschreven en we zullen een keuze moeten maken hoe we gescheiden afval op blijven halen.
Er is een belangrijk uitgangspunt voor de Stadspartij Doesburg: de kosten voor het ophalen van afval moeten minimaal gelijk blijven en daarnaast moet er ook voldoende draagvlak zijn vanuit de Doesburgse bevolking.
Het voorstel dat er nu ligt, gaat uit van drie bakken (restafval, gft en plastic) i.p.v. huidige duobak met twee delen van 140 liter. De huidige duobak wordt in de praktijk echter meestal maar voor één deel (restafval) gebruikt en aan de weg gezet. Echter, drie bakken vindt Stadspartij Doesburg wat teveel van het goede. Deze ruimte heeft niet iedereen en niet iedereen zit op drie bakken te wachten.
We hebben hier nogal wat vragen over gesteld en het is ons duidelijk geworden: Wil je het goedkoopste uit zijn, dan neem je drie bakken (restafval, gft en plastic) of je neemt twee bakken (restafval en gft) en brengt het plastic naar de stadswerf. De twee bakken voor restafval en gft hebben niet veel meer plaats nodig dan de huidige duobak. Heb je aan een bak van 140 liter niet genoeg, dan vraag je een bak van 240 liter aan. Of je vraagt twee bakken van 240 liter aan, etc. Er zijn dus meerdere varianten per huishouden mogelijk, net naar gelang behoefte en kosten
Graag hadden we de bewoners en de wijkraden intensiever bij deze materie betrokken, maar aangezien iedereen per huishouding zelf de grootte, het aantal en de soort afvalbakken kan kiezen, zagen wij hier niet de noodzaak van in. Wij zullen pleiten om het geheel na een half jaar met de wijkraden en betrokkenen te evalueren. Dan willen we om tafel zitten met de wijkraden en de bewoners. Restafval zal beduidend minder worden, dus minder kosten.
Wij zullen ons daarom inzetten dat de leges voor afvalstoffenheffing niet gaan stijgen, maar deze discussie wordt later in de raad gevoerd.
De Stadspartij Doesburg